جوشان نگهبان انتخابات رد صلاحیت نیروی انتظامی

جوشان: نگهبان انتخابات رد صلاحیت نیروی انتظامی انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس شورای اسلامی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات تمرینات قدرتی پیشرفت بیماری ام اس را کند می‌کند

مطالعات نشان می‌دهد تمرینات قدرتی مانند بدنسازی و وزنه‌برداری پیشرفت بیماری ام اس را کند می‌کند. 

تمرینات قدرتی پیشرفت بیماری ام اس را کند می‌کند

تمرینات قدرتی پیشرفت بیماری ام اس را کند می کند

عبارات مهم : ایمنی

مطالعات نشان می دهد تمرینات قدرتی مانند بدنسازی و وزنه برداری پیشرفت بیماری ام اس را کند می کند.

به گزارش ایرنا از مدیکال ساینس، در بیماری ام اس، حجم مغز سریع تر از حالت عادی کم کردن می یابد. معمولا استفاده از دارو قیمت کم کردن حجم مغز را کند می کند. مطالعات تازه محققان دانشگاه Aarhus در دانمارک نشان می دهد تمرینات قدرتی در کم کردن پیشرفت بیماری ام اس و کم کردن حجم مغز اثر فوق العاده ای دارد.

تمرینات قدرتی پیشرفت بیماری ام اس را کند می‌کند

این مطالعه با بررسی 35 ماه بیمارانی که دو بار در هفته تمرینات قدرتی انجام می دادند نشان داد، بخش هایی از مغز که بر اثر بیماری تحلیل رفته بود، مجدد شروع به رشد کرده است.

تمرینات قدرتی نوعی از تمرینات بدنی است که با تمرکز بر انقباض عضلات باعث زیاد کردن قدرت و استقامت و اندازه عضلات می شود. بدنسازی و وزنه برداری مهمترین تمرینات قدرتی هستند.

مطالعات نشان می‌دهد تمرینات قدرتی مانند بدنسازی و وزنه‌برداری پیشرفت بیماری ام اس را کند می‌کند. 

گرچه این تمرینات در جلوگیری از پیشرفت بیماری تاثیر بسزایی دارند، ولی نمی توانند جایگزین دارو باشند و باید قبل از انجام با دکتر مشورت شود.

مولتیپل اسکلروزیس (MS) یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی پاسخ غیر متعارفی به سیستم عصبی مرکزی (CNS ) می دهد. سیستم عصبی مرکزی مشمول بر مغز، نخاع و اعصاب بینایی هست. سیستم ایمنی بدن به طور معمول عوامل خارجی مانند باکتری ها و ویروس ها را مورد نشانه قرار می دهد؛ ولی در بیماری های خود ایمنی، به اشتباه بافت های نرمال از بین می روند. در بیماری ام اس ، سیستم ایمنی به میلین حمله می کند. میلین به غلاف چربی اطراف سلول های عصبی گفته می شود. میلین آسیب دیده باعث بوجود آمدن تصلب بافت (sclerosis) می شود که نام بیماری نیز از همین واژه گرفته شده است است.

زمانی که پوشش میلین یا بافت های عصبی آسیب می بینند، ارسال خبر های عصبی مختل می شود که عوارض مختلفی دارد. ام اس پیشرونده مقدماتی، نوع عودکننده – فروکش کننده، ام اس پیشرونده ثانویه و نوع پیشرونده عودکننده مرسوم ترین اشکال ام اس هستند.

تمرینات قدرتی پیشرفت بیماری ام اس را کند می‌کند

نتایج این مطالعه در نشریه Multiple Sclerosis Journal انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: ایمنی | سیستم | عضلات | بیماری | تمرینات قدرتی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs