جوشان نگهبان انتخابات رد صلاحیت نیروی انتظامی

جوشان: نگهبان انتخابات رد صلاحیت نیروی انتظامی انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس شورای اسلامی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار گوناگون روستاهایی در ژاپن که هنوز نینجا دارند

دو روستای «ایگا» و «کوگا» در ژاپن هنوز هم نینجا دارند. نینجاها روزهای خود را با قوانین و تمرینات خاص ی خود می گذرانند. در موزه ی نینجای «ایگا» سالنی جهت تمرینات

روستاهایی در ژاپن که هنوز نینجا دارند

روستاهایی در ژاپن که هنوز نینجا دارند

عبارات مهم : زندگی

دو روستای «ایگا» و «کوگا» در ژاپن هنوز هم نینجا دارند. نینجاها روزهای خود را با قوانین و تمرینات خاص ی خود می گذرانند. در موزه ی نینجای «ایگا» سالنی جهت تمرینات وجود دارد و هر روز افرادی هستند که با لباس های نینجا در هوای آزاد در حال انجام حرکات رزمی به چشم می خورند.

به گزارش تابناک با تو، ژاپن به هنرهای رزمی «نینجا» آشنا می شود که به آن «هنر پنهان شدن» نیز می گویند. نینجا در قرن چهاردهم و در دوران حکومت «ایدو» به اوج شکوفایی خود رسید، به خاص در دو روستای ایگا و کوگا که به داشتن نیرومند ترین گروه های نینجای ژاپنی شهرت داشتند و با ابزارهای متفاوت به تمرین های رزمی می پرداختند.

در نگاه اول ممکن است منزل ی نینجاها عادی به نظر برسند و هیچ تفاوتی با منزل های مرسوم کشاورزان نداشته باشند ولی در حقیقت مبارزی شکست ناپذیر و حرفه ای در آنجا زندگی می کرد.

دو روستای «ایگا» و «کوگا» در ژاپن هنوز هم نینجا دارند، نینجاها روزها را با قوانین و تمرینات خاص ی خود سپری می کنند.

روستاهایی در ژاپن که هنوز نینجا دارند

در موزه یِ نینجایِ «ایگا» سالنی جهت تمرینات وجود دارد و هر روز افرادی هستند که با لباس های نینجا در هوای آزاد در حال انجام حرکات رزمی به چشم می خورند.

خانه های روستای ایگا روزنه های مخفی «کاراکوری» دارند که به عنوان سیستم امنیّتی منزل های امروزی به شمار می روند.

ابزارهای تاریخی بازمانده از نینجاها در بخشی از موزه به نمایش گذاشته شده است هست. بیش از ۴۰۰ قطعه که بر اساس کتاب فنون نینجا «نینجوتسو» ساخته شده است اند، از جمله عنکبوت آبها که به آن «میزوکومو» می گویند. این ابزار جهت راه رفتن نینجاها روی آب ساخته شده است بود.

موزه ی ایگا کتاب ها و ابزارهای آشنایی نینجاها به همراه لباس ها و اشیای کاربردی در زندگی روزانه ی نینجاهای گذشته را به نمایش می گذارد. گوشه ای هم جهت حل معما و بازی های فکری و هدایای یادگاری جهت کودکان در این موزه در نظر گرفته شده است است.

در روستای کوگا هم اوضاع به همین شکل هست. کوگا روی دامنه های سوزوکا قرار گرفته و منزل های آن تجسمی از زندگی نینجاها هستند. در هر منزل ی دِه یک کتاب قوانین نینجا «مانسِنشوکا» وجود دارد که رازها و رموز نینجاها را دربرگرفته است.

دو روستای «ایگا» و «کوگا» در ژاپن هنوز هم نینجا دارند. نینجاها روزهای خود را با قوانین و تمرینات خاص ی خود می گذرانند. در موزه ی نینجای «ایگا» سالنی جهت تمرینات

در سالن تمرین نینجا می توان نُه حرکت نینجاها را تمرین کرد؛ از جمله اوج رفتن از دیوارهای سنگی و عبور از مانع و راه رفتن روی دیوار. منزل ی هنرهای رزمی کوگا به دوران گینروکو (۱۷۰۴-۱۶۸۸) باز می گردد. این منزل را «موتشیزوکی إزومو نو کامی» بنا کرد. او رهبری ۵۳ خانواده ی این دِه را بر عهده داشت و خود یک دارو ساز بود. هنوز تابلوهای جهت تبلیغ فروش دارو بر سر در منزل ی او دیده می شوند. این دِه هنوز هم به ساخت دارو شهرت دارد.

نینجاها ی این دِه در لباس های مبدّل به سراسر ژاپن می رفتند و اطلاعات جمع می کردند. هنوز هم منزل های کوگا پله های مخفی و شکاف های سرّی که به خارج از منزل منتهی می شد را حفظ کرده است.

تفاوت سامورایی ها و نینجاها در این بود که سامورایی ها جهت حاکمان فئودال کار می کردند و تحت اوامر آنها بودند ولی نینجاها نظر دیگری در زندگی داشتند. آنها اغلب جهت خودشان کار می کردند. سامورایی ها جهت نشان دادن دلیری جنگ رو در رو و نزدیک را گزینش می کردند ولی در برابر نینجا ها بر اساس قوانین «نینجوتسو» از هر روشی جهت از بین بردن دشمن استفاده می کردند؛ یا او را مسموم می کردند و یا ناگهانی به او حمله می بردند. به همین علت است که آنها به اندازه ی سامورایی ها خوش نام نیستند و زندگی آنها پر از رازها و رموز کشف نشده است.

واژه های کلیدی: زندگی | نینجا | قوانین | اخبار گوناگون

روستاهایی در ژاپن که هنوز نینجا دارند

روستاهایی در ژاپن که هنوز نینجا دارند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs